Wyścigi samolotowe

7 marca 2014 | Tagi: , , ,

Wyścig jest to walka o wygraną. wyścigi organizowane były już do dawien dawna ponieważ ludzie zawsze lubili pewien dreszczyk emocji a nie wątpliwe wyścigi taki dreszczyk dawały. Wyścigi jednak niosą ze sobą pewien rozdaj ryzyka czyli zawsze mogą skończyć się tragicznie. Najbardziej niebezpieczne są te uprawiane w powietrzu ponieważ jeśli tutaj się coś stanie to nie można już uratować nikogo ponieważ maszyna spada i rozbija się. wyścigi samolotowe nie są tolerowane dlatego też urządzane są po kryjomu . zazwyczaj wybiera się do nich otwarte przestrzenie po to aby nie zaszkodzić w żaden sposób mieszkańcom danego terenu. Poprzez takie wyścigi lotnicy szkolą się w ewolucjach ponieważ trudne trasy uczą ich spostrzegawczości i szybkiego reagowania. Oczywiście do wyścigów stosowane są specjalne modele samolotów tak zwane migi wojskowe które osiągają zawrotne prędkości. Samoloty te są typowymi jedynakami gdzie sterowanie odbywa się z pomocą tyko jednej osoby znajdującej się w kokpicie.

Kategoria: Sportowcy

Feliks Więcek

8 lutego 2014 | Tagi: , ,

Feliks Więcek Pierwszy Wyścig Dookoła Polski miał miejsce w 1928 roku. Następnie nazwa tej imprezy zmieniła się na Tour de Pologne. Feliks Więcek był pierwszym, któremu udało się wygrać cały wyścig. Urodził się w 1907 roku w Bydgoszczy. Dzięki temu osiągnięciu został trzecim najlepszym sportowcem w kraju w Plebiscycie „Przeglądu Sportowego.” Posiadał jednak inny zawód. Był bowiem czeladnikiem rzeźnickim pochodzącym z Bydgoszczy. Feliks Więcek brał udział w wielu innych wyścigach kolarskich, które udało mu się zakończyć sukcesem. Dzięki temu ten bydgoski sportowiec znany był w całym kraju choć media wówczas w zasadzie nie funkcjonowały. Od zawsze związany z Bydgoszczą niejednokrotnie pokazał, że wyścig kolarski to nie tylko pot i łzy, ale też dużo większe poświęcenie okupione krwią sportowca. W jednym z wyścigów bowiem tak się poturbował, że przez siedemdziesiąt kilometrów musiał jechać zakrwawiony. Mimo tego udało mu się dojechać do mety przez co nazywany jest wielkim sportowcem zdolnym do największych poświęceń.

Kategoria: Bydgoszczanie

  • Kategorie

  • Portal

    • Serwis dotyczy tematyki sportowej. Najwięcej poświęcono sportowcom pochodzącym z Bydgoszczy, a także ośrodkom sportowym, które w tym mieście się znajdują i przyciągają tłumy kibiców na cykliczne wydarzenia sportowe. Polscy sportowcy pochodzą z wielu miejscowości, ale dość duża grupa pochodzi z jednego z największych miast województwa kujawsko-pomorskiego Bydgoszczy.

      Sport to zdrowie.