Paweł Wojciechowski

7 marca 2014 | Tagi: , , ,

Paweł Wojciechowski Paweł Wojciechowski urodził się w 1988 roku w Bydgoszczy. Należy do najlepszych zawodników uprawiających skok o tyczce. Jest to dyscyplina sportowa, która obecna jest na igrzyskach olimpijskich. Sportowiec odnosił już bardzo duże sukcesy w tym sporcie, a ukoronowane zostały mistrzostwem świata seniorów w 2011 roku w koreańskim Taegu. Właśnie w tym mieście Paweł Wojciechowski pokonał wielu zawodników i z wynikiem 5,91 metrów ustanowił rekord Polski w skoku o tyczce. Jest zawodnikiem bydgoskiego Zawiszy. Posiada stopień starszego szeregowego i jest żołnierzem Wojska Polskiego. Choruje na chorobę Scheuermanna. Odnoszone sukcesy w roku 2011 nie przełożyły się na osiągnięcia w olimpiadzie w Londynie, w której to nie udało mu się przebrnąć przez eliminacje i przez to Paweł Wojciechowski nie awansował do finału i nie zdobył żadnego medalu. Bydgoszczanin ma jednak grono wiernych kibiców, którzy wierzą, że wkrótce ten sportowiec znów zacznie osiągać duże sukcesy na miarę swoich możliwości i tym samym będzie o nim głośno.

Kategoria: Bydgoszczanie, Sportowcy

Mirosław Chmara

4 marca 2014 | Tagi: , , ,

Mirosław Chmara Jednym z najlepszych polskich tyczkarzy był Mirosław Chmara. Urodził się dziewiątego maja 1964 roku w Bydgoszczy. Na drugie imię ma Marian, zaliczany jest do najlepszych polskich lekkoatletów. Swoją karierę sportową rozpoczynał w Bydgoszczy, w klubie BKS Bydgoszcz, a następnie kontynuował pracę zawodnika w klubie Zawisza Bydgoszcz. Jego kuzynem jest inny polski lekkoatleta – Sebastian Chmara, który uprawiał wielobój, a obecnie piastuje urząd wiceprezydenta Bydgoszczy. Mirosław Chmara jest aktualnie żonaty, ma dwoje dzieci. Ukończył Zasadniczą Szkołę Zawodową zdobywając zawód tokarza. Do największych sukcesów sportowych Chmary zaliczyć można brązowy medal, który wywalczył podczas Halowych Mistrzostw Europy rozgrywanych w Hadze w 1989 roku. Jego wynik to 5,70 m. Mirosław Chmara startował również w olimpiadzie w Seulu, ale nie odniósł tam większych sukcesów. Startował w mistrzostwach świata w Rzymie i w Tokio, a także w Budapeszcie. Jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski rozgrywanych na otwartym stadionie i w hali. Był pierwszym rekordzistą kraju w tej dyscyplinie skacząc 5,90 metrów.

Kategoria: Bydgoszczanie