Rowery

7 marca 2014 | Tagi: , ,

Rowery Rower jest to pojazd, który oczywiście jest doskonale znany człowiekowi od bardzo dawna, ponieważ już nasi pradziadowie potrafili jeździć na tych wynalazkach. Oczywiście początkowo rower był bardzo drogim pojazdem, ale z czasem oczywiście nabrał on wielkiej popularności i ludzie zaczęli kupować ja masowo. W pewnym okresie rowery bardzo straciły na popularności, ponieważ zaczęły wchodzić w obieg samochody, które niemalże wyparły rowery, ale jednak nie udało im się całkowicie zniszczyć roweru, ponieważ do dzisiejszego dnia można zobaczyć ludzi podążających do swojego celu właśnie na rowerach. Jazda na rowerze to wielka przyjemność ponieważ napędzamy go swoimi mięśniami, a więc pomaga nam utrzymać o wiele lepsza kondycję, a co za tym idzie musimy wiedzieć jak się do niego zabrać. Bardzo często rowerzyści, ponieważ tak się nazywają osoby kierujące rowerem, potrafią wyczyniać bardzo ciekawe sztuczki na nich, jak między innymi jazda na jednym kole czy może podskoki w górę, które są bardzo efektywne. Rowerzysta to jak już wspomniałem w podpunkcie poprzednim osoba, która kieruje rowerem, a więc musi ona mieć specjalne zdolności, ponieważ nie jest to tak do końca łatwa rzecz. Na ogół rower nie sprawia wiele trudności podczas prowadzenia, ale jednak musimy umieć doskonale zachowywać równowagę, ponieważ w przeciwnym przypadku bardzo szybko możemy spowodować wypadek, który może się zakończyć bardzo poważnymi stłuczeniami. Rowerzyści wiedzą jakie są skutki niepoprawnego jeżdżenia, ponieważ często spotyka się u nich obdarte łokcie czy kolana, ale to jest cena którą płaci się za naukę jazdy na rowerze. Często mamy do czynienia z niczym inny jak profesjonalnymi rowerzystami, którzy jazdę na rowerze traktują jak sport i to bardzo poważny. Wszelkie wyścigi rowerowe są często organizowane i to na bardzo wielki odcinkach, które liczą po kilka set kilometrów, a więc rowerzysta musi się wykazać bardzo dobrą kondycją i oczywiście niezwykle wydajnymi płucami, które pomogą mu w wyścigu.

Kategoria: Sporty ekstremalne

Rower

29 stycznia 2014 | Tagi: , ,

Rower Rower jest to pojazd, który jest bardzo ciekawy, ponieważ można się na nim poruszać niemalże za darmo, co oczywiście jest bardzo pozytywne dla większość ludzi. Za darmo to znaczy oczywiście, że za jazdę na rowerze się nie płaci jeżeli jest to nasz rower, ale przede wszystkim nie wymaga on tankowania, co decyduje o tym, że można się nim poruszać tak długo jak starczy nam sił. Rower jest to pojazd napędzany siłą naszych mięśni, a co za tym idzie oczywiście często spotyka się rowery poruszające między celami niezbyt oddalonymi od siebie, ponieważ dzięki temu możemy liczyć na to, ze nie zbyt się zmęczymy. Poruszanie się na rowerze oczywiście jest o wiele bardziej męczące niż ma się to w przypadku oczywiście samochodu, ale jednak dzięki rowerowi można bardzo mocno poprawić sobie kondycje naszego organizmu. Rower to jednak urządzenie, które w gruncie rzeczy jest bardzo prostym urządzeniem, które uczymy się obsługiwać w młodym wieku. Rowerem można rozwijać dość wielkie prędkości. Rowerzysta jest to osoba, która potrafi kierować i jednocześnie jechać rowerem. Oczywiście najczęściej rowerzyście nie muszą posiadać specjalnych umiejętności, ponieważ poruszanie się rowerem jest dość proste, a więc oczywiście możemy się spodziewać że jest to dość częsty widok. Oczywiście bardzo często spotyka się rowerzystów już dorosłych, ponieważ do poruszania się rowerem upoważnia ich sama znajomość jeżdżenia rowerem. Jednak aby poruszać się w większym mieście na rowerze musimy doskonale znać zasady ruchu drogowego jakie między innymi obowiązują kierowców, ponieważ ruch pomiędzy samochodami może się okazać bardzo niezręczny i nawet bardzo niebezpieczny podczas nie znania przepisów. Młodsi ludzie , którzy pragną dostać się w ruch uliczny na rowerze muszą posiadać kartę rowerową, która niczym prawo jazdy upoważnia nas do poruszania się po jezdni. Często spotyka się rowerzystów, który nie potrafią prowadzić zgodnie z zasadami i oczywiście z tego powodu wynika bardzo wiele niebezpiecznych kolizji.

Kategoria: Sportowcy

Gokarty i paint ball

20 stycznia 2014 | Tagi: , , ,

Gokarty to rozdaj małych pojazdów. Gokarty to dobra zabawa ale tylko dla młodszych osób ponieważ s a to dość małe samochodziki. Gokarty przypominają małe resoraki które wyposażone są w niewielki silnik. Pomimo ich malej mocy zawsze należy jeździć z zabezpieczeniami czyli kaskiem na głowie oraz ochraniaczami. Gokartami jeździ się po specjalnych torach czyli takich które są wykonane z piasku i ogrodzone sianem dzięki temu można mieć pewność ze nawet kiedy wypadnie się z trasy nic poważnego się nie stanie. Gokarty to dobry sport dla ludzi którzy lubią jadę ponieważ tutaj mogą się wyszaleć się sprawdzić swoje umiejętności jak kierowcy. Do zabawy takiej najczęściej angażują się jednak tylko chłopcy ponieważ ich taka zabawa bardziej pociąga i satysfakcjonuje. Gokarty są jedno osobowe zawsze dlatego też dają swobodę ruchu. W wyposażeniu znajduje się tylko kierownica oraz hamulec ponieważ jest to zbyt mały sprzęt na dodatkowe elementy. Gokarty to znakomita zabawa dlatego też coraz więcej firm angażuje się w budowanie nowych torów ponieważ jest coraz więcej chętnych do jazdy. Paint ball jest to rozdaj zabawy na pistolety. Zabawa ta w szczególności wciąga mężczyzn ponieważ nie jest to w żadnym wypadku zajęcie dla dzieci. Oczywiście amunicja nie jest tutaj ostra ale i tak może wyrządzić komuś krzywdę. Mężczyźni są bardziej odporni na ból dlatego też lepiej nie mieszać się w tego typu zabawę. W grze tej chodzi o to ze grupa ludzi dzieli się na dwie drużyny które później będą ze sobą walczyły na pistolety. Gra zaczyna się w lesie lub zamkniętej przestrzeni wcześniej dobrze wybranej po to spełniła określone warunki czyli można by się w niej chować i działać poprzez zaskoczenie. Jak wcześniej wspomniałam w grze tej amunicja nie jest ostra ale wcale nie oznacza to że naboje nie są bolesna ponieważ składają się z kulek które wypełnione są farbą dzięki temu wiadomo też kto został zabity i kto odpada na tej podstawie można określić i wytypować zwycięska drużynę. Pein bool jest nowym sportem ale cieszy się ogromnym powodzeniem ponieważ pozwala się wyładować i pobawić w grupie znajomych ludzi.

Kategoria: Sporty ekstremalne

  • Kategorie

  • Portal

    • Serwis dotyczy tematyki sportowej. Najwięcej poświęcono sportowcom pochodzącym z Bydgoszczy, a także ośrodkom sportowym, które w tym mieście się znajdują i przyciągają tłumy kibiców na cykliczne wydarzenia sportowe. Polscy sportowcy pochodzą z wielu miejscowości, ale dość duża grupa pochodzi z jednego z największych miast województwa kujawsko-pomorskiego Bydgoszczy.

      Sport to zdrowie. aerobik kurs trenera personalnego krakłw