Kategoria: ‘Sportowcy’

Duża inwestycja

12 marca 2014 | Tagi: , ,

Sport jest czymś, co dysponuje ogromnymi pieniędzmi. W każdej dyscyplinie są one absolutnie niezbędne. Niektóre, po zakupieniu sprzętu, odpowiedniego stroju nie wymagają nakładów pieniężnych prawie wcale. Inne jednak wciąż potrzebują sponsorów i ogromnych nakładów pieniężnych. Tenis, biegi czy kolarstwo nie są bardzo kosztownymi sportami. „Drogim” sportem jest Formuła 1 lub wyścigi innych samochodów. Potrzeba pieniędzy na przeglądy, na naprawy, paliwo. Potrzebna jest trasa i wciąż coś trzeba opłacać. Kiedy samochód ulegnie wypadkowi na[prawa takiego samochodu czy bolidu jest bardzo kosztowna, a czasami samochód już nie nadaje się do ponownej jazdy nawet po naprawie. W tego typu sportach ciągle trzeba sponsorów, którzy zainwestują dużo pieniędzy. A w innych trzeba tylko mieć tylko strój, sprzęt i pole do uprawiania go. Również kluby sportowe potrzebują dużo pieniędzy. Wciąż są wspomagane przez różnych sponsorów. Sport jest wspaniałą, ale kosztowną rozrywką, jednak zawsze będą sponsorzy. Sport to coś bardzo łączącego. Przede wszystkim łączy drużyny, ich zawodników oraz trenera. Zawodnicy współpracują ze sobą, rozumieją się i mają swoją taktykę, spędzają ze sobą dużo czasu. Popatrzmy na zespoły koszykówki, siatkówki czy piłki nożnej, w których zawodnicy uzupełniają się wzajemnie i współpracują ze sobą. Również tancerze, którzy też są sportowcami i tak długo ze sobą pracują, znają się dobrze, rozumieją, stają się taką jednością. Jest im dobrze ze sobą tańczyć i nie nudzą się ze sobą, przebywając w swoim towarzystwie wiele godzin. W każdym sporcie, w którym biorą udział przynajmniej dwie osoby, jest takie połączenie. Jest to wspaniały widok takiej rozumiejącej się i uzupełniającej nawzajem drużyny. Łączą je wspólne treningi, zawody, zwycięstwa i przegrane. I to jest fascynujące. Przez sport również kibice jednoczą się ze sobą. Czasami, nawet jeżeli się nie znają, cieszą się i świętują zwycięstwo lub smucą się z przegranej. A więc sport łączy znane i nie znane sobie osoby.

Kategoria: Sportowcy

Paweł Wojciechowski

7 marca 2014 | Tagi: , , ,

Paweł Wojciechowski Paweł Wojciechowski urodził się w 1988 roku w Bydgoszczy. Należy do najlepszych zawodników uprawiających skok o tyczce. Jest to dyscyplina sportowa, która obecna jest na igrzyskach olimpijskich. Sportowiec odnosił już bardzo duże sukcesy w tym sporcie, a ukoronowane zostały mistrzostwem świata seniorów w 2011 roku w koreańskim Taegu. Właśnie w tym mieście Paweł Wojciechowski pokonał wielu zawodników i z wynikiem 5,91 metrów ustanowił rekord Polski w skoku o tyczce. Jest zawodnikiem bydgoskiego Zawiszy. Posiada stopień starszego szeregowego i jest żołnierzem Wojska Polskiego. Choruje na chorobę Scheuermanna. Odnoszone sukcesy w roku 2011 nie przełożyły się na osiągnięcia w olimpiadzie w Londynie, w której to nie udało mu się przebrnąć przez eliminacje i przez to Paweł Wojciechowski nie awansował do finału i nie zdobył żadnego medalu. Bydgoszczanin ma jednak grono wiernych kibiców, którzy wierzą, że wkrótce ten sportowiec znów zacznie osiągać duże sukcesy na miarę swoich możliwości i tym samym będzie o nim głośno.

Kategoria: Bydgoszczanie, Sportowcy

Wyścigi samolotowe

7 marca 2014 | Tagi: , , ,

Wyścig jest to walka o wygraną. wyścigi organizowane były już do dawien dawna ponieważ ludzie zawsze lubili pewien dreszczyk emocji a nie wątpliwe wyścigi taki dreszczyk dawały. Wyścigi jednak niosą ze sobą pewien rozdaj ryzyka czyli zawsze mogą skończyć się tragicznie. Najbardziej niebezpieczne są te uprawiane w powietrzu ponieważ jeśli tutaj się coś stanie to nie można już uratować nikogo ponieważ maszyna spada i rozbija się. wyścigi samolotowe nie są tolerowane dlatego też urządzane są po kryjomu . zazwyczaj wybiera się do nich otwarte przestrzenie po to aby nie zaszkodzić w żaden sposób mieszkańcom danego terenu. Poprzez takie wyścigi lotnicy szkolą się w ewolucjach ponieważ trudne trasy uczą ich spostrzegawczości i szybkiego reagowania. Oczywiście do wyścigów stosowane są specjalne modele samolotów tak zwane migi wojskowe które osiągają zawrotne prędkości. Samoloty te są typowymi jedynakami gdzie sterowanie odbywa się z pomocą tyko jednej osoby znajdującej się w kokpicie.

Kategoria: Sportowcy

Lot balonem i bandzi

5 marca 2014 | Tagi: , , ,

Balon jest to ogromne urządzenie służące do przemieszczania się w powietrzu. Balon skład się z dwóch podstawowych części czyli z kosza i balonu. Kosz jest bardzo duży ponieważ musi pomieścić sprzęt i zapasy żywności. Do kosza może wejść wiele osób jednak wtedy balon będzie się wolniej poruszał. Lot balonem jest bardzo przyjemny ponieważ możemy do woli oglądać wszystko z góry. Lot nie odbywa się szybko ponieważ balony nie są przedmiotami od szybkiego poruszania się. najczęściej są wykorzystywane do lotów rekreacyjnych jednak zdarza się też inaczej czyli kiedy to balony biorą udział w zawodach sportowych , polegają one na tym aby jak najszybciej oblecieć dana trasę. Balon napędzany jest wiatrem ale nie tylko ponieważ od środka ogrzewa go cieple powietrze. Musi być go bardzo dużo aby można było balon ogólne napompować do lotu. W ciągu lotu kieruje nim jedna osoba nie jest to trudne ponieważ wystarczy tylko kontrolować gaz oraz wiatr aby wzbić się i wyładować. Lot balonem dostarcza niezapomnianych wrażeń ponieważ wzbijają się one na dużą wysokość. Bandżi jest to skok na linie. Bandzi przypomina trochę spadochroniarstwo ponieważ również w tym wypadku należy wyskoczyć z dużej wysokości. Bandżi jest bardziej bezpieczne ponieważ jesteśmy w jakiś spsoć zabezpieczeni liną. Lina ta nie jest zwyczajna ponieważ ma ona specjalne właściwości chodzi o to ze jest bardzo gumowa i nawet po tym jak zostanie przywiązana do ciężaru to dokształca się i dobija. W Bandzi również należy przełamać swój strach ponieważ on jest tutaj jedynym czynnikiem który może powstrzymywać od skoku., skoki takie są organizowane przez specjalne kluby ponieważ wszystko musi być tutaj odpowiednio zaplanowane czyli po pierwsze sprzęt musi być dobrej jakości, zawsze przed oddaniem skoku jest sprawdzany. Skoki oddaje się w wysokości ale nie z samolotu tylko z bardziej stabilnych miejsc czyli mostów lub dźwigów. Aby skok był udany należy wykonać go z jak najwyższej wysokości . dla zabezpieczenia zakładane są kaski oraz ochraniacze ale zawsze jest tak ze nawet nie dotyka się powierzchni ziemi, ponieważ wszystko jest dokładnie odmierzone.

Kategoria: Sportowcy

Najlepsza profilaktyka

4 marca 2014 | Tagi: , , ,

Sport jest na wszystko. Jest jednym z elementów zdrowego trybu życia. Zalecany jest przez wszystkich lekarzy. Zapobiega wielu chorobom. Sprawia, że mamy zdrowsze serce, płuca. Wpływa na dobrą pracę całego organizmu. Osoby, które chcą schudnąć i zadbać o swoje zdrowie muszą uprawiać jakiś sport. Każdy dietetyk, do którego się udamy, poza odpowiednią dietą zaleci przede wszystkim ruch. Wszystkie „diety cud”, które ciągle powstają nie mają sensu bez ruchu, mogą jedynie zaszkodzić. Ruch zwiększa pracę mięśni, wykorzystuje się energię, traci kalorie, traci tkankę tłuszczową. Oczywiście, że to nie jest jakiś cud, że za jednym razem schudniemy, bo jest potrzebna regularność. Sport, to wszystko w czym się intensywnie ruszamy i mamy wiele dyscyplin, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Uprawiając jakąś dyscyplinę sportową, możemy osiągnąć wiele. Jesteśmy bardziej wytrzymali, nie męczymy się tak szybko, łatwiej nam oddychać, bo mamy większą wydolność płuc. Przez zabawę można tyle zyskać. Dowodem jest to, że tyle osób się nim zajmuje. Jest to ogromna, wspaniała pasja, która pochłania mnóstwo czasu, wysiłku. Ale jest to fascynujące, że jest ukochanym zajęciem wielu osób i wielu nie wyobraża sobie życia bez niego. Ogromne liczby osób, w wolnym czasie, lubi uprawiać sport. Jest to świetny sposób na rozrywkę, miłe spędzanie czasu z przyjaciółmi. Ogromne ilości ludzi, uprawiających przeróżne sporty, jest dowodem na to, że jest to świetna rozrywka. Sport pochłania mnóstwo czasu i pieniędzy. Najbardziej fascynujące jest to, że dla swojej pasji, jaką jest sport, ludzi wkładają tyle pieniędzy. Przykładem takich dużych inwestycji, są rajdy samochodowe, wyścigi F1 i inne sporty. Jest to przecież rozrywka również dla kibiców, oglądających rozgrywki sportowe i zawody olimpijskie. Tysiące kibiców gromadzi się na stadionach, by kibicować swym ulubionym drużynom także oglądają rozgrywki w telewizji. A więc sport to pasja dla trenujących, jak i dla kibiców.

Kategoria: Sportowcy

  • Kategorie

  • Portal

    • Serwis dotyczy tematyki sportowej. Najwięcej poświęcono sportowcom pochodzącym z Bydgoszczy, a także ośrodkom sportowym, które w tym mieście się znajdują i przyciągają tłumy kibiców na cykliczne wydarzenia sportowe. Polscy sportowcy pochodzą z wielu miejscowości, ale dość duża grupa pochodzi z jednego z największych miast województwa kujawsko-pomorskiego Bydgoszczy.

      Sport to zdrowie. kraw maga