Kategoria: ‘F1’

Michael Schumacher

3 marca 2014 | Tagi: , ,

Michael Schumacher Otóż nie ma chyba kompletnie żadnych wątpliwości co do tego, że Michael Schumacher jest absolutnym mistrzem wszechczasów Formuły Jeden. Jednak nie każdy tytuł mistrzowski przychodził mu z taką łatwością. Wielokrotnie musiał się naprawdę bardzo, ale to bardzo mocno o owy tytuł bić. Jednak w sezonie dwa tysiące cztery było nieco inaczej. Zespół Scuderia Ferrari dysponował na tyle mocnym samochodem, że Michael Schumacher tak naprawdę nie miał kompletnie żadnych kłopotów z wygrywaniem. Czasami (dokładnie pięć razy) zdarzyło się, iż nie wygrał wyścigu. Jednak pozostałe trzynaście razy wygrywał. W generalnej klasyfikacji zdobył dokładnie sto czterdzieści osiem punktów. Miał zatem przewagę dokładnie trzydziestu czterech punktów nad drugim w tabeli Rubensem Barrichello. To, jaką stworzył sobie przewagę Michel Schumacher chyba już wybitnie świadczy o jego naprawdę nieprzeciętnych umiejętnościach. Jednak kolejny sezon, sezon dwa tysiące pięć był dla Michaela Schumachera sezonem kompletnie zmarnowanym. Już więcej tytułu mistrza nie zdobył.

Kategoria: F1, Sportowcy

Najlepsi kierowcy f1 sezonu 2004

26 lutego 2014 | Tagi: , ,

Najlepsi kierowcy f1 sezonu 2004 Otóż wystarczy spojrzeć na tabelę, aby z całą pewnością stwierdzić, iż sezon dwa tysiące cztery był dla Formuły Jeden sezonem absolutnie zdominowanym przez kierowców Scuderia Ferrari, czyli oczywiście Michaela Schumchaera oraz Rubensa Barrichello. Śmiało można powiedzieć, że ten właśnie, ostatni w karierze Michaela Schumacher tytuł mistrzowski przyszedł mu zdecydowanie najłatwiej. Oczywiście, w dużej mierze było to zasługą samochodu. Otóż Ferrari z sezonu dwa tysiące cztery było konstrukcją po prostu absolutnie bezkonkurencyjną. Nikt nie miał prawa im zagrozić. Kierowcy Ferrari w tym właśnie sezonie wgrali w sumie piętnaście z osiemnastu wyścigów. Po jednym zwycięstwie zanotowały teamy McLaren Mercedes BMW Williams oraz Renault. Dla Renault wygrał Jarno Trulli, dla McLareana Kimi Raikonen, a dla BMW Williams wygrał Juan Pablo Montoya, dla którego był to już ostatni sezon w zespole McLaren Mercedes. Ogólnie trzeba również powiedzieć, że każdy zespół, który był w stawce Formuły Jeden zdobył w tym sezonie choćby jeden mały punkcik.

Kategoria: F1

Fernando Alonso

24 lutego 2014 | Tagi: , ,

Fernando Alonso Otóż nie ulega kompletnie żadnym wątpliwościom fakt, iż Fernando Alonso sezon dwa tysiące cztery może zaliczyć do w miarę udanych. Jego zespół zajął dość wysokie, bo dokładnie trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów, a sam Fernando Alonso w generalnej klasyfikacji kierowców zajął miejsce czwarte, tuż za podium. Jednak pod względem pojedynczych wyników, to Fernando Alonso z całą pewnością po prostu nie może być zadowolony. To przede wszystkim przez to, że ani razu nie udało mu się wyścigu wygrać. Tylko raz zajął miejsce drugie oraz dokładnie trzy razy zajął miejsce trzecie. Nie są to zatem wyniki marzeń. Jednak trzeba również uczciwie powiedzieć, że lepszego sezonu w tym właśnie momencie Fernando Alonso wymarzyć sobie po prostu nie mógł. Co prawda, już w kolejnym sezonie przyszedł wręcz ogromny sukces, jednak ten sezon również był bardzo, ale to naprawdę bardzo udany tak dla Renault jak i dla Fernando Alonso. Otóż kierowca ten w głównej klasyfikacji kierowców zajął miejsce dokładnie czwarte z dorobkiem pięćdziesięciu dziewięciu punktów.

Kategoria: F1

Rubens Barrichello

19 lutego 2014 | Tagi: , , ,

Rubens Barrichello Otóż wielu ludzie mówi, że gdyby nie było Michaela Schumachera, to właśnie Rubens Bariichello byłby wielokrotnym mistrzem świata w barwach Ferrari. I chyba jest w tym naprawdę dużo, dużo racji. Jednak Michael Schumacher w Ferrari był. Rubens Barrichello stanowił tylko i wyłącznie podporę tegoż znakomitego kierowcy. Był przez cały czas w jego cieniu. Właściwie, to można powiedzieć, iż Rubens Barrichello w ogóle nie miał prawa wygrywać wyścigów do czasu, gdy Schumacher zapewnił sobie tytuł mistrzowski. Tak też właśnie było w sezonie dwa tysiące cztery. Swoje dwa wygrane wyścigi Rubens Barrichello zaliczył już pod sam koniec sezonu. Jednak patrząc na imponującą liczbę aż siedmiu miejsc drugich widać znakomicie, że gdyby nie Michael Schumacher, to z całą pewnością to właśnie Rubens Barrichello byłby mistrzem świata. Przynajmniej w tym właśnie sezonie. Rubens Barrichello w sezonie dwa tysiące cztery zdobył dokładnie sto czternaście punktów. Trzeci w tej klasyfikacji, Jenson Button miał tych punktów zaledwie osiemdziesiąt pięć, co świadczy o przewadze Ferrari.

Kategoria: F1, Sportowcy

Jenson Button

14 lutego 2014 | Tagi: , ,

Jenson Button Otóż zespół British American Racing Honda sezon dwa tysiące cztery z całą pewnością mógł zaliczyć do sezonów bardzo, ale to naprawdę bardzo udanych. W głównej klasyfikacji zajęli oni bowiem dokładnie miejsce drugie za bezkonkurencyjną w tym właśnie sezonie stajnią Scuderia Ferrari. W dużej mierze do tych właśnie sukcesów przyczynił się brytyjski kierowca wyścigowy Jenson Button. Faktem jest, iż nie udało mu się wygrać ani jednego wyścigu w sezonie dwa tysiące cztery, jednak cztery drugie miejsca i sześć trzecich znakomicie świadczą o tym, że zespół British American Racing Honda w sezonie dwa tysiące cztery miał naprawdę bardzo, bardzo dobry samochód. Właściwie, to jak wynika z klasyfikacji generalnej, tylko i wyłączenie stajnie BAR Honda była w stanie podjąć walkę z Ferrari, chociaż i tak dość nieudolną. Otóż Jenson Button w sezonie dwa tysiące cztery zajął ostatnie, trzecie miejsce na podium mistrzostw świata z ogólną liczbą dokładnie osiemdziesięciu pięciu punktów. Nie jest to zatem mało biorąc pod uwagę dyspozycję Ferrari.

Kategoria: F1

  • Kategorie

  • Portal

    • Serwis dotyczy tematyki sportowej. Najwięcej poświęcono sportowcom pochodzącym z Bydgoszczy, a także ośrodkom sportowym, które w tym mieście się znajdują i przyciągają tłumy kibiców na cykliczne wydarzenia sportowe. Polscy sportowcy pochodzą z wielu miejscowości, ale dość duża grupa pochodzi z jednego z największych miast województwa kujawsko-pomorskiego Bydgoszczy.

      Sport to zdrowie. akcesoria do przyczep kempingowych